Next Media

Mājaslapas dizaina pārveidošanas kļūdas, kas iznīcina SEO

Lai attīstītos līdzi interneta dizainam, ir jāpārveido mājaslapa šad un tad. Uzziniet, kā izvairīties no visbiežāk sastopamajiem kļūdām pārveidojot mājaslapas dizainu.

Mājaslapas dizaina pārveidošana, vai tā ir jūsu vai klienta, ir būtiska mārketinga daļa. Tas ir būtiski, jo tehnoloģijas, tendences un lietotāju vēlmes mainās laika gaitā, un, ja vēlamies saglabāt konkurētspēju, mums ir jāturpina šīs izmaiņas.
Taču šis uzdevums, kaut arī būtisks, rada arī konkrētus riskus no SEO perspektīva. Procesa laikā var radīt vairākas kļūdas. Šīs problēmas var izraisīt, ka meklētājprogrammas vairs neskatītu šo mājaslapu kā autoritatīvu atbildi uz attiecīgiem vaicājumiem. Dažos gadījumos noteiktas kļūdas var izraisīt sodus.

To neviens negrib.

Tāpēc šajā rakstā mēs izpētīsim dažas visbiežāk pieļautās mājaslapas dizaina kļūdas, kas var iznīcināt SEO. Iespējamo risku zināšana var palīdzēt izvairīties no kļūdām, kas sabojā jūsu organisko apmeklētību.

Atstāt izstrādes vidi pārmeklējamu

Cilvēki dažādos veidos tiek galā izstrādes vidi. Visvienkāršāk ir uztaisīt apakšmapi savā domēnā. Daži var izveidot domēnu, kas ir stingri paredzēts izstrādei. Tad ir tādi, kas ievēro piesardzības pasākumus, lai slēptu savu izstrādes vidi.

Meklēšanas dzinēji parasti seko līdzi saitēm un indeksē saturu, ko viņi atrod savā ceļā, dažreiz pat tad, kad jūs skaidri norādāt, ka to nevajag darīt. Tas rada problēmas, jo meklēšanas dzinēji varētu indeksēt divas vienas un tās pašas mājaslapas versijas, kas potenciāli izraisa problēmas ar gan saturu, gan saitēm.

Tāpēc es novietoju pēc iespējas vairāk šķēršļu meklēšanas dzinēju ceļā, kas cenšas piekļūt manai izstrādes videi.

Lūk, ko es daru. Pirmais solis ir izmantot tīru URL, kas nekad nav izmantots dzīvai mājaslapai. Tas nodrošina, ka nav saites kas uz to norāda. Pēc tam neatļaut visus indeksēšanas botus, izmantojot robots.txt, un tad izveidojiet tukšu indeksēšanas lapu, lai citas mapes nebūtu redzamas. Agrāk es pat esmu uzlicis paroles, bet vairumā gadījumu tas var būt lieki. Jūs to varat izlemt paši.

No turienes izveidošu atsevišķu mapi katrai mājaslapai kas tiek izstrādāta. Parasti mapes nosaukums ir nepilnīgu vārdu kombinācija, lai to nebūtu iespējams atrast nejauši. Pēc tam WordPress tiks instalēta šajās mapēs un konfigurēta, lai arī šajā līmenī bloķētu indeksēšanas botus.

Attēlu nosaukumu mainīšana lapām, kurām ir labs ranks Google.

Šī vienmēr nav problēma, bet, ja lapai ir augsta pozīcija Google, attēla nosaukuma maiņa šajā lapā var izraisīt ranga zudumu. Īpaši, ja interneta dizainers nezina, ko viņi dara.

Esmu to redzējis vairākas reizes, kad klients pieņem darbā mājaslapu dizaineru, kurš nesaprot SEO, lai pārveidotu lapu, kurai jau ir augsts ranks Google. Kā daļu no pārveidošanas procesa tie aizstāj vecos attēlus ar jauniem, lielākas izšķirtspējas attēliem, bet, ja trūkst atbilstošas pieredzes, tie izmanto stulbus attēlu nosaukumus, kas nedod SEO neko, piemēram, image1.jpg.

Tas atņem svarīgu kontekstu, ko meklētājprogrammas izmanto, lai noteiktu, kur konkrētai tīmekļa lapai jābūt Google pozīcijā.

Lappušu dzēšana vai lapas URL mainīšana, nenovirzot tos

Pārdizainēšanas laikā dažas lappuses gandrīz noteikti vairs nebūs vajadzīgas. Mazāk pieredzējuši mājaslapu dizaineri bieži tos vienkārši izdzēsīs. Citas lapas var pārvietot un pārdēvēt, kas vairumā gadījumu maina to URL. Šajos gadījumos nepieredzējuši tīmekļa dizaineri bieži maina šos URL un uzskata uzdevumu par pabeigtu.

Šī ir liela kļūda, jo dažas no šīm lapām jau var būt labi rankotas Google. Iespējams, ka tām ir ienākošās saites, kas norāda uz tām vai arī tās ir atzīmējuši apmeklētāji.

Dzēšot lapas, kurām jau ir ienākošās saites, no šīm saitēm tiek zaudēta visa SEO vērtība. Dažos gadījumos tas varētu izraisīt krasu ranga zaudēšanu.

Tomēr šī problēma ir vēl dziļāka. Visi, kas noklikšķina uz šīm saitēm vai grāmatzīmēm, tiks sveicināti ar 404 lappusi. Tas ir nulles vērtība ikvienam, un svarīgāk, tas rada negatīvu lietotāju pieredzi. Tas ir svarīgi, jo Google ir apstiprinājis, ka lietotāju pieredze ir vērtējuma faktors.

Pareizais veids, kā dzēst lapas, ir to novirzīt uz attiecīgo lapu, kas pašlaik pastāv. Tāpat ar lapām kas ir pārvietotas, kas ietver jebko, kas jebkurā veidā maina šīs lapas URL, ir vienlīdz svarīgi novirzīt veco URL uz jauno.

Abos scenārijos parasti jāizmanto 301 novirzīšana. Tas norāda meklētājprogrammām, ka vecā lapa ir neatgriezeniski pārvietota uz jauno atrašanās vietu. Lielākajai daļai hostinga platformu tas ir vislabāk paveikts, pievienojot atbilstošu ierakstu .htaccess failā.
Ja serverī nevar redzēt. htaccess failu, iespējams, ir jāpielāgo FTP programmas iestatījumi, lai skatītu slēptos failus.

Dažas specializētas hostinga platformas var izmantot atšķirīgu metodi, tāpēc, lai noteiktu, kā to paveikt, var būt nepieciešams sazināties ar palīdzības komandu.

Pilnas pārmeklēšanas neveikšana pēc migrācijas no izstrādes vidi

Neatkarīgi no metodes, ko izmantojat migrācijai, jūs nenovēršami sastatpsities ar dažām kļūdām. Parasti jūs vispirms migrējsiet dzīvo tīmekļa vietni savā izstrādes vidē un pēc tam nosūtiet to atpakaļ uz dzīvo serveri pēc veiktajām un pārbaudītajām izmaiņām.

Viena problēma ar ko es bieži saskaros, ir saites ar saturu, kas norāda uz nepareizu vietu. Piemēram, lapā vai postā tiešsaistes vietnē var būt saite, kas norāda uz:

domens.lv/serviss

Ja tas ir migrēts uz izstrādes vidi, tas var būt:

domens.lv/klients23/serviss

Bet dažkārt, pārvietojot aizpildīto tīmekļa vietni atpakaļ uz dzīvo serveri, saturs lapās un vietās joprojām var saturēt saites, kas norāda uz lapām izstrādes vidē.

Tas ir tikai viens piemērs. Mājas lapā ir neskaitāmas saites uz saturu, tostarp saites uz būtiskiem attēliem, JavaScript un CSS failiem.

Par laimi, risinājums ir vienkāršs. Lai pārmeklētu katru saiti savā mājaslapā, var izmantot tādu rīku kā Screaming Frog, kas darbojas no darbvirsmas, vai mākonī bāzēts rīks kā SEMrush. Tas ietver priekšpusē redzamās teksta saites, kā arī visas saites uz attēlu, JavaScript un CSS failiem, kas ir paslēpti mājas lapas HTML.

Ja jaunā tīmekļa vietne ir migrēta uz dzīvo serveri, noteikti pārskatiet visas saites uz ārējiem avotiem, jo jebkuras saites, kas norāda uz jūsu izstrādes vidi, tiks parādītas kā ārējās saites — atrodot “ārējās saites”, kurām tiešām vajadzētu būt iekšējām saitēm, tad variet veikt atbilstošos labojumus.

Šis solis ir būtisks pēc migrēšanas abos virzienos, lai novērstu iespējami katastrofālas kļūdas.

Pilnīgu funkciju pārbaudes neveikšana

Kad pārveidotā mājaslapa ir migrēta uz dzīvo serveri  ir svarīgi fiziski pārbaudīt visu, lai pārliecinātos, vai tas ne tikai izskatās pareizi, bet arī darbojas pareizi.

Tas ietver:
• Kontaktu veidlapas.
• E-komercijas funkcionalitāte.
• Meklēšanas iespējas.
• Interaktīvie rīki.
• Multivides atskaņotāji.
• Analītika.
• Google Search Console verifikācija.
• Izsekošanas pikseļi.
• Dinamiskās reklāmas.

Nepārkonfigurēt WordPress un spraudņus pēc migrēšanas uz dzīvo serveri

Atcerieties, kā mēs runājām par to, cik svarīgi ir izveidot sienu starp jūsu izstrādess vidi un meklētājprogrammu pārmeklētājiem? Ir vēl svarīgāk nojaukt šo sienu pēc mājaslapas migrēšanas uz dzīvo serveri.

Ja neizdodas to izdarīt tad rezūltāts ir postošs. Patiesībā tā ir kļūda, ko es pieļāvu pirms vairākiem gadiem.

Pēc klienta mājas lapas migrēšanas uz savu dzīvo serveri aizmirsu noņemt atzīmi no lodziņa Yoast SEO, kas teica meklētājprogrammām nepārmeklēt vai indeksēt mājaslapu. Diemžēl dažas dienas neviens šo kļūdu nepamanīja, kurā brīdī tīmekļa vietne gandrīz pilnībā bija nokritusies no Google indeksa. Par laimi, viņu vietne nepaļāvās tikai uz organisko apmeklētību, un, kad es neatzīmēju šo kasti, mājaslapa tika ātri indeksēta.

Šādu kļūdu dēļ, ir svarīgi, lai pēc migrācijas uz dzīvo serveri jūs nekavējoties pārbaudītu WordPress konfigurāciju, kā arī jebkurus spraudņus, kas varētu ietekmēt meklētājprogrammu attieksmi pret jūsu mājas lapu.

Tas ietver spraudņus priekš:
• SEO.
• Novirzīšana.(Redirection)
• Sitemaps.
• Shēmas(Schema).
• Kešatmiņas(Cache).

Uzmanības nepievēršana sīkām detaļām

Neviena no šīm kļūdām nav īpaši sarežģīta vai grūti novēršama. Jums vienkārši ir jāapzinās, jāīsteno plāns, lai no tām izvairītos, un jāpievērš uzmanība sīkumiem.

Next Media pieprasītākie pakalpojumi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *