Next Media

Kā izveidot savu blogu

  • Visi grib sākt blogu, jo visiem ir informācija, ar ko viņi grib padalīties.
  • Jums ir patiesi laba ideja, un vēlaties ar dalīties – bet kā to var iesākt? Bloga rakstīšana nav tikai par dažu rakstu rakstīšanu un publicēšanu tīklā.
  • Ja gribat nodarboties ar sabu blogu nopietni un iegūt daudz regulāru sekotāju, tad ir ļoti daudz lietu, kas jāņem vērā.

Šajā rakststā apspriedīsim jautājumus par to, kā varat startēt savu blogu un kā to padarīt veiksmīgu. Mēs uzmanīgi iziesim pa katru soli, lai varētu iegūt svarīgu informāciju no katra punkta un izmantot tos sava bloga izveidē.

Kādēļ blogs ir labs laika ieguldījums?

Pirms dodamies uz nākošajiem soļiem, kā izveidot savu blogu, apspriedīsim, kāpēc blogs būs labs laika iegūldijums. Jums būtu jāpieņem blogošana kā nopietns bizness.

Dalieties pieredzē un idejās personiskā līmenī.

Pirmkārt, informācija katru dienu tiek koplietota internetā dažādos mēdijos. Blogs ir viens no labākajiem mēdijiem, lai nokļūt pie cilvēkiem, jo blogi mēdz pieskarties cilvēkiem personīgā līmenī. Šī iemesla dēļ labi blogeri var iegūt stabilus, uzticamus sekotājus.

Tas var būt liels ienākumu avots.

Daloties ar savu pieredzi, vari pelnīt arī naudu, blogojot. Ja jums ir pietiekami daudz sekotāju, varat gūt peļņu no reklāmām – iegūt komisijas maksu par katru klikšķi  uz reklāmas, kas tiek izlikta jūsu blogā. Patiesībā tūkstošiem blogeru visā pasaulē tagad pelna lielu naudas summu, tikai tīri no blogošanas. Jūs redzat, ka bloga rakstīšanu tagad var uzskatīt par augstvērtīgu karjeru, ja jums ir īstās zināšanas.

Var kļūt par līderi.

Uzņēmumi arī uzskatīs, ka jūs esat zīmola vēstnieks par saviem zīmoliem, ja esat pietiekami slavens. Ja esi izcils blogeris, tad vari darīt to, ko mīli un pelnīt naudu vienlaicīgi. Tāpēc, jums būtu jāizturas pret savu blogu kā pret uzņēmumu, ja vēlaties to uztvert nopietni. Ir zināma laime, zinot, ka jūs gribat pārstāvēt lietas, par kurām jūs patiesi rūpējaties, un, lai to padarītu, zīmoli maksā jums par kaut ko, ko jūs mīlat darīt. Vai tas nav lieliski?

5 kritiskie soļi, lai startētu savu blogu

Ja jūs esat gatavs sākt savu bloga, tad šeit būs pieci svarīgi soļi, kas jums jāpatur prātā:

Bloga platformas izvēle

Pirmais solis jūsu bloga izveidē būtu izlemt, kuru blogošanas platformu vēlaties izmantot. Bloga veidošanas platforma attiecas uz sistēmu, kurā var rakstīt un rediģēt blogus. Platforma ir arī tur, kur jūs publicēsiet savus bloga ierakstus cilvēkiem. 2000. gada beigās populārākā blogu veidošanas platforma bija BlogSpot. Tā ir vieta, kur lielākā daļa cilvēku pulcējās, kad viņi vēlējās izveidot savus blogus. Tomēr lielākā blogu veidošanas platforma šodien ir WordPress.

Kāpēc izvēlēties WordPress?

Lieliskā ziņa par WordPress ir tā, ka platforma ļauj to pielāgot tieši tā, kā to vēlaties, pievienojot spraudņus, piederumus un citus dažādus līdzekļus.
WordPress arī ļauj jums izmantot savu domēna nosaukumu, kas padara jūsu blogu kā īstu mājaslapu.
WordPress gadu gaitā ir kļuvusi gan par blogu veidošanas platformu, gan par CMS. Variet izmēģināt arī citas blogu veidošanas platformas,kā piemēram, Tumblr un Blogger. Tumblr un Blogger ir  nav labāki par WordPress, bet viņi ir pietiekami labi, ja vien vēlaties rakstīt blogu.

Izvēlieties piemērotu hostingu

Lasot 1. soli, domāju, ka jūs droši vien vēlaties doties ar WordPress, jo tā ir pēdējā laikā ir lielākā blogu veidošanas platforma, un tajā ir visvairāk iespēju. Kad tas ir izdarīts, nākamais solis būtu izvēlēties hostingu. Piemērota hostinga izvēle ir svarīgs lēmums, jo tas būs svarīgākais faktors, cik daudz jūs maksāsiet par jūsu bloga sākšaanu un uzturēšanu.

Vispirms ir ieteicams neizmantot bloga vietnes apakšdomēnu, jo tas kaitē jūsu bloga SEO.

Iemesli, kāpēc teikt “Nē” bezmaksas versijai

Bloga saitē vienmēr tiks parādīts bloga platformas nosaukums (piemēram, myblog.wordpress.com). Protams, tu to negribētu savam blogam, jo pirmkārt, tas nav labi SEO.
Un taviem sekotājiem tas noteikti nepatiks.
Visbeidzot, jūs nevarēsiet iegūt peļņu no jūsu emuāra, ja izmantosiet bezmaksas versiju.

Pateicoties tam, nākamais jautājums, ko uzdot sev – kurš hostings ir vislabākais jūsu blogam. Mēs ieteiktu WPEngine, ja tu esi iesācējs. WPengine ir viens no pieejamākajiem un uzticamākajiem hostinga sniedzējiem, un viņiem ir lieliski optimizēts hostings.

Vēl kas par WPEngine izmantošanu – WordPress lietotāji iegūs atlaides.

Bloga un hostinga konfigurēšana

Kad esat izvēlējies bloga hostingu un plānu varam pāriet uz WordPress konfigurēšanu

Izmantojot WPEngine tīmekļa vietni, varat doties uz WordPress vietnes mājaslapas sadaļu un noklikšķināt uz opcijas Instalēt WordPress.
Pēc tam tiks pievienota lapa, kurā varēsit turpināt pogas instalēšanu.

Noklikšķiniet uz instalēšanas pogas un pievienojiet WordPress savam blogam domēna nosaukumam.
Kad tas ir izdarīts, varat izveidot administratora lietotājvārdu un paroli.
Pēc tam, kad esat izveidojis tās, noklikšķiniet uz Instalēt tūlīt, un jūs esat pabeigts.
Nākamreiz, kad vēlaties ieiet savā WordPress administratora panelī, varat izveidot saiti, kas izskatās šādi: www.mansblogs.com/wp-admin.

WordPress Installation LoginBloga izveide

Šajā sadaļā tiks parādīts WordPress panelis un palīdzēsim instalēt dizainu, lai blogs izskatītos pievilcīgāks.

Dizaina izvēle

Kad esi gatavs pielāgot blogu – Pirmais, kas ir jādara, jaizvēlas dizains.

Jūsu bloga lappuses dizains vai noformējums ir tikpat svarīgs kā tas, kas ir rakstīts uz tā, jo slikts dizains nedos lojālus sekotājus. Par laimi, WordPress ir daudz dizainu, ko lietotāji var izvēlēties. Tam ir noklusējuma dizains (2017), ko WP izmanto, bet to var mainīt un pielāgot atbilstoši jūsu vēlmēm.

Noformējuma pielāgošana un atskaņošana

Jūs varat modificēt dizainu, lai tas labāk piemērotos tavai gaumei. Jūs arī varat lejupielādēt WordPress dizainus un instalēt tos kontroles panelī, augšupielādējot to savā WordPress. Pielāgot noformējumu var cilnē Izskats – noklikšķiniet uz opcijas Pielāgot. No šejienes var spēlēties ar savu dizainu.

Pievienot saturu

Kad jau esat izvēlējies sev patīkamu noformējumu, nākamais būtu domāt par lietām, ko vēlaties rakstīt bloga ierakstos. Vispirms pārbaudiet informācijas paneļa kreiso pusi. No turienes būs redzama izvēlne, kurā ir daudz iespēju, no kurām izvēlēties.

Lai izveidotu jaunu ziņu, noklikšķiniet uz pogas “Pievienot Jaunu” zem opcijas Posti.

Interesanta virsraksta izveide

No turienes tiksiet atvests uz lapu, kurā varēsiet redzēt “Ievadiet virsrakstu” un posta saturu. bloga ierakstu var sākt rakstīt šeit. Satura sadaļā tiks pievienots bloga faktiskais saturs un sadaļā Ievadiet virsrakstu, protams, norādīsiet savu virsrakstu.

Pēc tam varat noklikšķināt uz Saglabāt kā melnrakstu, ja nevēlaties, lai ieraksts tiktu publicēts. Ja vēlaties to publicēt, varat noklikšķināt uz pogas Publicēt.

Attēlu, video un citu multivides failu pievienošana

Vēl viena, kas jums ir jāzina, būtu mediju bibliotēka. WordPress multivides bibliotēka ir svarīgs rīks, ko var izmantot multivides failu pārvaldībai, piemēram, attēliem, video un mp3 failiem. Visas šīs lietas var augšupielādēt jūsu ierakstā, izmantojot multivides bibliotēku.

Lai tiktu pie multivides bibliotēkas, vispirms kontroles paneli un noklikšķiniet uz izvēlnes “Multivide”. Pēc tam tiksit nogādāts multivides bibliotēkā, kur varat pievienot multivides vienumus savam ierakstam.

To var izdarīt, noklikšķinot uz pogas “Pievienot jaunu”, ko var atrast kontroles paneļa augšējā daļā.

Rediģēt multivides vienumus

Pēc tam varat izvēlēties, kuru multivides vienumu vēlaties izmantot, un pēc tam augšupielādējiet to. Izmantojot multivides bibliotēku, varat arī rediģēt fotoattēlus, kurus augšupielādēsiet savā WordPress ierakstā. Tur var mainīt fotoattēlu lielumu un var arī apgriezt bildes.

Ja augšupielādējat video, varat arī mainīt video lielumu, lai tā ietilptu ierakstā.

Pievienot piekļuves pieteikumus

Tagad, kad zināt bloga kontroles paneļa navigācijas pamatus, runāsim par tā paplašināšanu. Pieņemsim, ka jūs gribētu to paplašināt, jo jūs uztverat savu blogu nopietni un vēlētaties augt lielumā un palielināt sekotājus. Kad notiek šāda situācija, jūs noteikti nevarat pārvaldīt visas šīs lietas pats, jo tas būtu izaicinājums turpināt izaugsmi pašam.

Šajā gadījumā jums būs nepieciešama palīdzība no ārējiem avotiem. Neatkarīgi no tā, vai jūs nolīgat darbiniekus, divas vai vairākas galvas noteikti ir labākas par vienu.

Gadījumā, ja vēlaties pievienot personas savai komandai, jums ir jādod viņiem piekļuve jūsu bloga kontroles panelim. Tas vienkārši nozīmē, ka jums ir jāpadara viņi par administratora lietotājiem. Lai to izdarītu, vispirms ir jānoklikšķina uz opcijas “Lietotāji”, ko varat atrast kontroles panelī.

Pēc tam no kontroles paneļa noklikšķiniet uz “Pievienot jaunu”, lai varētu pievienot vairāk personu, kas var piekļūt jūsu blogam. Kad esat to izdarījis, jums ir jāpievieno daži jaunā lietotāja personiskie dati. Pēc tam ir jāizvēlas loma, kāda šim cilvēkam tiks dota jūsu blogā.

3 lietotāju veidi

Trīs galvenās lomas, ko varat izvēlēties, ir:

Administrators – kāds, kam ir piekļuve visām jūsu vietnes administrēšanas funkcijām.
Redaktors – kāds, kurš var publicēt un pārvaldīt ierakstus, ieskaitot citu pievienoto lietotāju ierakstus;
Autors – kāds, kurš var publicēt un pārvaldīt savus ierakstus.
Ir vēl daži, bet šie trīs ir svarīgākie. Kad jūs to visu esat izdarījis, noklikšķiniet uz pogas “Pievienot lietotāju” lapas beigās, un pēc tam tiks pievienots šis lietotājs.

Pēc tam jaunais lietotājs saņems e-pasta ziņojumu, kurā ir visa informācija, kas viņiem nepieciešama, lai pieteiktos, jūsu bloga kontroles panelim.

Spraudņu pievienošana

Tas, kas padara WordPress par labāko platformu blogu veidošanai, būtu spraudņi, kas ir pieejami platformā. Spraudņi ir lieliski, jo jūsu blogam tiek pievienoti papildu funkcijas, kas var palīdzēt pielāgot jūsu ierakstus.

Tiem, kuri nav pazīstami ar spraudņiem, šīs ir programmas, kas var palīdzēt jūsu blogam pievienot funkcijas, kas padarīs darbu vieglāku. Salīdzinot ar daudzām citām blogu platformām, WordPress ir viens no lielākajiem spraudņu skaitiem, kā arī vislabākie.

Kā pievienot spraudņus?

Tagad kad zinat kas ir spraudņi, uzziniet, kā WordPress var pievienot dažus noderīģus spraudņus.

Vispirms vēlreiz dodieties uz WordPress kontroles paneli un dodieties uz opciju “Spraudņi”.
Kad esat noklikšķinājis uz “Spraudņi” noklikšķiniet uz “Pievienot jaunu”, lai varētu ievietot jauno spraudni.
Pēc tam tiks parādīts ekrāns, kurā varēsit meklēt dažus bezmaksas spraudņus, kurus varat izmantot savam blogam. Varat meklēt, izmantojot meklēšanas lodziņu, kas atrodams spraudņa izvēlnes augšējā labajā stūrī.
Ja jau esat paņēmis dažus no spraudņiem, kurus vēlaties instalēt, noklikšķiniet uz pogas Instalēt tūlīt, lai varētu pievienot spraudņus. No šejienes varat izvēlēties aktivizēt spraudni vai pat deaktivizēt to, ja tas ir nepieciešams, kad tas ir instalēts.
Tagad, sakot no pieredzes, ir ļoti daudz cilvēku, kuri kļūst diezgan ķerti pie spraudņu uzstādīšanas pat tad, ja viņiem tas īsti nav vajadzīgs. Viņi domā, ka jo vairāk viņi instalē, jo labāk, jo viņu rīcībā būs tik daudz funkciju.

Lai gan ir forši, ka ir vairāki spraudņi, kurus varat izmantot jebkurā laikā, mēs ieteiktu to nedarīt, jo, pirmkārt, tas aizņem pārāk daudz vietas, un šis ir viens no primārajiem iemesliem, kāpēc jūsu WordPress avarē.

Kas strādā atmiņā? – WordPress.

Ieteicams ņemt vērā, ka WordPress darbojas izmantojot atmiņu. Ja jūs to piepildīsiet līdz malai, tas nestrādās tā, kā tas ir domāts. Tā vietā tas tikai palēninās darbību un beigu beigās avarēs. Otrkārt, tas var arī apmūlsināt jūs, kad meklējat noteiktu spraudni. Ja jums būtu simts spraudņu, kas laiku pa laikam būtu jāpārvalda, varu derēt, ka jums noteikti būs grūti. Mans padoma vārds būtu, zināt, kuri spraudņi ir vajadzīgi, un tikai turieties pie tiem.

Ieteiktie WordPress spraudņi jauniem blogiem

Lai sniegtu jums priekšstatu par to, kuri spraudņi ir nepieciešami, šeit būs saraksts ar noderīgiem spraudņiem, kas palīdzēs padarīt jūsu blogu veiksmīgu. Lūk, daži, kurus es ieteiktu:

WP Super Cache spraudnis

Palīdz Viegli šifrēt kešatmiņu jūsu bloga
Labākais kešatmiņas spraudnis WordPress
Palīdz ātrāk ielādēt blogu

Yoast SEO spraudnis

Bloga (SEO) meklēšanas dzinēja optimizācijas palīdzības līdzeklis
Nāk ar AdWords funkciju
Savienots ar Google Trends priekš Trending News rakstītājiem

Akismet spraudnis

Efektīva spam filtrēšana
Iekļauta spam rinda, lai saglabātu spam komentārus
Izdzēš arī surogātpastu, kad lietotājs uzstāda to

WooCommerce spraudnis

Lielisks līdzeklis, kas ļauj lietotājiem uzraudzīt savus produktus
Ietver līdzekļus krājuma un inventāra uzraudzībai
Viegli palīdz rediģēt informāciju par produktiem

Jetpack spraudnis

Darbojas kā drošības līdzeklis, lai bloķētu ļaunprātīgus uzbrukumus jūsu bloga vietnē

Spraudņu kopsavilkums

Tie ir tikai daži no lieliskajiem spraudņiem, kurus varat atrast, izmantojot WordPress. WordPress ir daudz vairāk spraudņu, kurus varat izmēģināt un apskatīt, kuri ir vispiemērotākie jūsu blogam. Tomēr šie ir daži no būtiskajiem. Tāpēc mēs ieteiktu izmantot visus šos spraudņus.

Varat arī veikt dažus pētījumus par dažādiem spraudņiem, kurus WordPress ir jāpiedāvā, lai zinātu, ko meklēt.

Next Media pieprasītākie pakalpojumi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *